SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordsuppsats 6743274
nr 674 3274
Bordsuppsats
nysilver, A G Dufva, 1800-talets andra hälft, häst vid träd, Smärr lagning, höjd: 52
Utrop:
300 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 december 2010
kl 18:33:01
800 kr
350 kr
1.100 kr
500 kr
2.300 kr
1.600 kr
2.100 kr
2.500 kr
2.700 kr
2.900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.